dlaczego

warto

Dla osób regularnie uprawiających sport, dla których wydolność i ogólna kondycja całego organizmu mają szczególne znaczenie.

Po dużym wysiłku, po obciążających treningach i zawodach, dzięki sesjom tlenoterapii normobarycznej następuje redukcja deficytu tlenowego i szybka regeneracja organizmu. Terapia w komorze wpływa na zmniejszenie stanów zapalnych, szybsze gojenie ran oraz łagodzenie obrzęków po kontuzjach. Poprawia się metabolizm, a organizm odzyskuje niezbędną energię do działania. Przebywanie w wyższym ciśnieniu powoduje zwiększenie ilości komórek macierzystych, jakże niezbędnych do odbudowy struktur w organizmie.

Tlenoterapia hiperbaryczna w 2006 roku została uznana przez Światową Organizację Antydopingową za metodę zwiększającą wydajność organizmu sportowców, nie wpisano jej na listę metod i substancji niedozwolonych.

- zwiększa wydolność organizmu u sportowców i wpływa na poprawę wyników sportowych

- reguluje ciśnienie krwi

- zwiększa dopływ tlenu do tkanek, także tych uszkodzonych wskutek urazów i stłuczeń

- poprawia ukrwienie w obszarze uszkodzonym przez zwężenie naczyń centralnych

- aktywuje angiogenezę, czyli odbudowę naczyń krwionośnych

- wpływa na zmniejszenie obrzęków

- usprawnia gojenie i regenerację tkanek

- zwiększa liczbę komórek macierzystych (krążące w organizmie komórki macierzyste znajdujące się w szpiku kostnym mają zdolność przemieszczania się do uszkodzonych tkanek, powodując ich wyleczenie)

- wpływa na zwiększenie aktywności osteoblastów i osteoklastów i odbudowę kości

Jesteśmy partnerem ekstraklasowej drużyny koszykówki PGE Spójni Stargard, której zawodnicy systematycznie korzystają z naszej komory.

Polecamy również

Karnety

Dla stałych klientów.
Zamów

Voucher

Podaruj bliskim wyjątkowy prezent!
Zamów voucher
sportowcy

w naszych progach

opinie

sportowców

Super sprawa, polecam każdemu, nie tylko sportowcom.

Nick Faust

Nick Faust

W USA korzystałem tylko z komory hiperbarycznej, ale ze względu na mój wzrost nie było to komfortowe. Tutaj spróbowałem czegoś zupełnie innego, co pokochał mój organizm. Dziękuję bardzo za taką możliwość.

Baylee Steele

Baylee Steele

Systematycznie korzystałem z komory normobarycznej, dzięki czemu mój organizm szybciej regenerował się po ciężkich treningach i meczach, a także nie doznałem żadnej kontuzji. Dziękuję serdecznie za gościnę i miłą atmosferę. Świetna sprawa. Pozdrawiam RCIII

Raymond Cowels III

Raymond Cowels III